10 éves lett a Rotary Club Budapest-Center

10 éves lett a Rotary Club Budapest-Center! Egy pillanatra megálltunk megünnepelni a sikereinket..

A tagság elkötelezettsége és a barátság erősítése a Budapest szívében működő, virágzó közösségű Budapest-Center klub sikerének a kulcsa. Ezt a figyelemre méltó 10 éves utazást nagy lelkesedéssel ünnepeltük meg a rangos, 2013-as alakulásunk helyszínéül szolgáló és évekig találkozóinknak otthont adó Radisson Blu Béke hotelben.

A rendezvényt Szűcs Dóra klubelnökünk szívélyes beszéddel nyitotta meg, amelyben megköszönte a tagok évtizedes szolgálatát. Az est fénypontja volt a district kormányzónk, Kovácsné Gila Erzsébet jókívánsága és kedves szavai, amelyben a szolgálat iránti elkötelezettségünket és a támogatott közösségekre gyakorolt pozitív hatásunkat emelte ki. Szerintünk egy klub sikeres működéséhez nélkülözhetetlen a szabályok és a keretek betartása, ebben egy évtizede segítségünkre van Krpanov Ádám, egyesületi elnökünk. Neki köszönhetjük, hogy minden rendben és szabályosan zajlik a klubban és pénzügyeinkben. Munkáját a klub a második Paul Harris kitüntetéssel köszönte meg, amit a kormányzó asszony adott át.

Az ünnepség a korábbi kormányzók szívből jövő köszöntésével folytatódott, akik több területen is támogatták a klubunk fejlődését és projektjeinket. Gondár György volt kormányzó, az RC Mosonmagyaróvár tagja, valamint Kercsmár András volt kormányzó, a Rotary Club Budapest Sasad tagja osztotta meg bölcsességeit és bátorító szavait az egybegyűlt vendégekkel. Pál Kata alapító tag és egykori elnökünk beszélt a volt klubelnökök nevében, elmélkedve a klub útjáról és azokról a maradandó Rotary értékekről, amelyek vezérelték törekvéseit.
Természetesen minden születésnap elengedhetetlen kelléke a csoportkép, amit néhány meglepetéssel tűzdeltünk meg. Két nagyon aktív átjelentkező Rotary tagot köszöntöttünk: Nyitrai Ágnest és Panta Nikét, akik a klubunkban már egy új generációt képviselnek. Fontosnak tartottuk megemlékezni azokról, akik segítettek és támogattak minket az utunkon, ezért Gréz Nóra egykori tagunkat tiszteletbeli taggá avattuk. Alakulásunkhoz sokban hozzájárult Szántó Ferenc, aki szintén tiszteletbeli tagunk. Feri kreatív és lebilincselő formában köszöntött bennünket, bemutatva a klubunk lendületes szellemiségét.

A rendezvényen az összefogás hagyománya előtt tisztelegve köszöntöttek bennünket a hazai és határon túli klubok. Az Első Magyar Inner Wheel, Budapest-Akadémia, a Budapest, Csíkszereda, a Kisvárda, a Szekszárd képviselői kedves történeteket és tagságuk jókívánság osztották meg a csapattal. Nagy örömünkre külföldi barátok is érkeztek: a Rotary Club Bor (Szerbia) és a Rotaract Club Sofia International (Bulgária) tagjait a Rotary Duna Szövetségnek (Rotary Danube Alliance-nak) köszönhetjük, amelyen keresztül több Duna menti klubbal együtt egy nemzetközi projektet megvalósítására törekszünk a legnagyobb folyónk természetvédelmének érdekében.
Az ünnepségen szerettük volna kiemelni a gyermekek és a fiatalok oktatása melletti elkötelezettségünket. Anna japánból érkezett egyetemi ösztöndíjas és a Rotary ifjúsági cserediák programban résztvevő három diákunk, Ireland, Sofia és Patricio is szerepet kapott az ünnepségen. Talán kevesen tudják, de a klubunk életében ők az első általunk fogadott diákok és 10. érettségi évünkre már sikeresen és aktívan részt tudunk venni a rotary legnagyobb hagyományokkal rendelkező nemzetközi programjában.
Az est előrehaladtával a klubtagok egy flashmob tánccal lepték meg a vendégeket, amely megalapozta az este hangulatát. A vacsora alatt Mariana Herrara énekesnő előadásával szórakoztatta a vendégeket, majd Dj Schendier vett át az irányítást és idézte fel a Club54 disco hangulatát.

Balló Dorka
RC Budapest-Center