Tündérhegyen járt a RC Budapest-Center

Április 1-én újabb kellemes napot töltöttünk együtt: klubtagok, családtagok, barátok körülbelül 40-en gyűltünk össze a Budakeszi Vadasparknál.

A „Tündérhegyi” pszichoterápiás osztályon járt egy csapatépítő program keretén belül a Rotary Club Budapest-Center. A klubtagok különböző csoportterápia –bemutatásokon (művészetterápián illetve mozgás- és táncterápián) vettek részt. A program alatt kiderült, itt is jól jön a segítség: a paszellkréták hamar elfogynak, de fogyóeszköz a sokféle színben használt tempera és az akvarellceruzákra is hamar szükség van.

Az RC nem egy mesebeli helyen, hanem egy nagyon is valós egészségügyi intézményben járt, noha kevésbé emlékeztet a megszokott kórházi környezetre a „Tündérhegyi” pszichoterápiás osztály, ami Budapesten, a XII. kerület festői környezetében, az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet (OORI) részeként működik. Az elnevezés onnan származik, hogy eredetileg a zugligeti Tündér-szikla tövében volt az osztály, majd az OPNI bezárása előtt átköltözött jelenlegi helyére, eredeti nevét megtartva (korábban az OPNI-hoz is tartozott).

Tündérhegy egy csoporthangsúlyú osztály, ami nagy segítségre van a kapcsolati problémák, tudattalan folyamatok megértésében és kezelésében, ahol a páciens, a saját erőfeszítéseivel maga is aktív részese a terápiának. „A művészetterápia olyan dimenziót nyit meg, amire a verbális eszköztár nehezen, vagy egyáltalán nem képes”- hangsúlyozza Bulik Csillaművészetterapeuta. textilművész. „Gyakran előfordul, hogy a páciens nem emlékszik egy emlékre, amit erősen elfojt vagy annyira szorong, hogy nem tudja magát szavakkal kifejezni, ekkor nagy segítség a művészetterápia”- teszi hozzá Bocz Bea művészetterapeuta, textiltervező iparművész, kárpitművész.

A RC Budapest-Center tagjai és a tagok családtagjai, barátai a csapatépítő program keretén belül a sajátélmény megtapasztalásával, bepillantást kaphattak a közösségi pszichoterápia világába. Az RC a művészetterápiás eszköztár támogatásával hozzájárult a lelki nehézségekkel küzdők megsegítésében.