VII. Rotary Beaujolais – Újbor ünnepe elnevezésű jótékonysági borkóstoló rendezvény ismét nagy sikerrel zárult

A Rotary Club Budapest-Center immár 7. alkalommal rendezte meg a Rotary Beaujolais – Újbor ünnepe elnevezésű jótékonysági borkóstoló rendezvényét.

Franciaországban minden november harmadik csütörtök éjjelén köszöntik az új “bor-évet”, éjfélkor ugyanis csapra verik az újbort, tehát a beaujolais nouveau-t tartalmazó hordókat. A nemzetközi piacokon értékesített bor első palackjai éjfél után hagyhatják el a raktárakat, a belföldi szállítmányok pedig a pincészeteket. A Beaujolais mostanra azonban nem csak Franciaországban, de világszerte a társasági élet egyik fontos eseményévé vált, ahol a forgatókönyv szerint felhangzik, hogy „Le Beaujolais Nouveau est arrivé!” – Megérkezett a Beaujolais!

A Rotary Club Budapest-Center tagjaiként, akik októberben ünnepeltük a 10. születésnapunkat, a francia szokás nyomán mostanra hagyományt teremtettünk azzal, hogy november második felében, egy péntek estén meghívjuk barátainkat egy kötetlen és jóhangulatú összejövetelre, ahol a Beaujolais mellett számos hazai borászat újborát megkóstolhatjuk.

A group of people posing for a photo

Description automatically generated

De a finom borok kóstolása mellett ez az egyik legsikeresebb adománygyűjtő projektünk is, hiszen ezúttal is a megjelentek komoly hatást gyakoroltak fogyatékkal élő gyermekek jövőjére: ebben az évben, a korábbihoz hasonlóan, az összegyűlt adományaikkal a vendégeink hozzájárultak ahhoz, hogy a Montágh Imre Általános Iskola Óvoda és Készségfejlesztő Speciális Szakiskola diákjainak tanulását interaktív eszközök segítsék.

A „Montágh” elsődleges célja, hogy szeretetteljes és bizalmi légkört teremtsen és biztosítsa a közösségi élményt a tanulóknak. Másrészt fontos, hogy motiválják és sikerélményekhez segítsék őket tanulási szituációkban is. A fogyatékkal élő gyermekek speciális nevelési igényeit és a tananyagok elsajátítását igen változatos módszerekkel támogatják az intézmény pedagógusai és ezt remekül egészítik ki azok az interaktív táblák, amiket részükre az összegyűlt adományból megvásárolhattunk és amiknek hivatalos átadására hamarosan sor kerül.

Az estet a Budapest-Center elnöke, Szűcs Dóra és a rendezvény háziasszonya, Gulyás Adrienn nyitotta meg. Az eseményre klubtársaim meghívását közel 20 borászat fogadta el, az ő boraikat kóstolhatták meg a vendégeink. Ebben nagy segítségünkre volt több borászat megjelent képviselője és nagyon hálásak vagyunk a két kiváló sommelier-nek, Füle Lídiának és Bitai Gergelynek, akik önzetlenül és lelkesen vállalták sokadig alkalommal, hogy segítenek a borkóstoló élményének még felejthetetlenebbé tételében.

A group of people standing in front of a table full of bottles

Description automatically generated

Az összegyűlt adományokat a tombolajegyek ára is kiegészítette, amire csodás tárgyi felajánlások és különböző tréningeken és eseményeken való részvételre jogosító voucherek érkeztek, persze pár üveg bor társaságában.

Nagyon örülünk neki, hogy több Rotary Club is vendégeskedett nálunk, a magyar Rotary district kormányzója, Kovácsné Gila Erzsébetet is körünkben köszönthettük.

Végül, de nem utolsó sorban, hálával tartozunk a Benczúr Háznak és Bella Arnold klubtársunknak, hogy biztosították a helyszínt és a finom falatokat a borok mellé.

Ezúttal több, mint 1 millió forintot költhettünk interaktív táblára, ebből az összegből hármat is tudunk biztosítani az iskolának.

Ez az est egy ünnep, ahol az Rotary Club és minden kedves vendégünk együttműködésével egy újabb lépést tehettünk az egyenlő esélyekért és a fejlődésért!

A group of women posing for a photo